Шкіра — «дзеркало» стану внутрішніх органів

шкіра

Функції шкіри:

Захисна функція — шкіра захищає організм від впливу зовнішнього середовища і має здатність вбивати бактерії. Шкіра нейтралізує кислоти і луги завдяки функції потовиділення. За допомогою рогового шару, який знаходиться в епідермісі, шкіра захищається від опіків інфрачервоних променів.

Середовище поверхні шкіри — кисле («кисла мантія»). Неушкоджена шкіра непроникна для мікроорганізмів. Завдяки кислому середовищу деякі мікроби гинуть вже через 15 хвилин після нападу на шкіру.

Бактеріальна функція шкіри знижується при перевтомі організму, його переохолодженні, забрудненні, ослабленні всього організму. Якщо проникла інфекція у верхні шари епідермісу (рани, порізи, тріщини), до місця ураження по кровоносних судинах надходять лейкоцити. Шкіра бере участь у виробленні імунітету.

Функція терморегуляції. Шкіра регулює температуру: якщо холодно — віддає менше тепла, якщо спекотно — швидше його позбавляється. Процес теплопередачі організму проходить на 30% за рахунок шкіри. Підшкірно-жирова клітковина утримує тепло.

Видільна функція. Шкіра виділяє піт, сало і шкідливі речовини. При захворюваннях нирок і печінки шкіра бере на себе виділення шкідливих речовин через піт. За добу у людини виділяється 700-1300 мл поту.

Дихальна функція. Шкіра бере участь у газообміні. За добу через шкіру виділяється 9 г вуглекислоти, а поглинається 3-4 г кисню.

Роль шкіри в обмінних процесах.

Шкіра бере участь у вуглеводному, білковому, жировому, сольовому, водно-мінеральному обмінах та обміні вуглекислого газу. Бере активну участь у процесах обміну води. Ще в давні часи люди зазначали, що через шкірні покрови, як через великі парадні двері, хвороби «входять» і «виходять» з організму. «Вікнами» хвороб можна назвати очі, вуха, ніс, рот. Кожне з цих вікон має улюблену доріжку до того чи іншого органу. При хворобах печінки відзначається погіршення зору, при захворюваннях нирок — слуху, при патології легенів — нюху, при захворюваннях шлунка — смаку. При зниженні захисної функції шкіри мішенню для захворювання може стати будь-який орган організму.

Шкіра відображає стан внутрішніх органів. Організм — єдине ціле. Якщо неполадка в одному органі, то поступово будуть залучатися і інші.  Хотілося б торкнутися теми шлунково-кишкового тракту, оскільки багато алергічних і шкірних захворювань пов’язані з його роботою.  Більшість людей не знає, що деякі продукти не бажано об’єднувати разом в одному прийомі їжі. Тому для багатьох кишковий дискомфорт, погане функціонування кишечника вже не рідкість.

Небажане об’єднання продуктів:

— Не можна об’єднувати каші, хліб, та інші цільнозернові продукти з цитрусовими, причому як самі плоди, так і соки, або сушеними і тушкованими фруктами;

— Не можна об’єднувати  цитрусові з молочними продуктами;

— Не можна об’єднувати вироби з білого борошна з  будь-якими фруктами;

— Не об’єднуйте баштанні, сирі яблука та банани з іншими продуктами;

— Не можна об’єднувати надто багато кислотоутворюючих продуктів (білки, цукор, олія, жири, крохмал) в одному прийомі.

І ще декілька  моментів:

— Намагайтеся випивати 6-7 склянок чистої води щодня (чай, кава, соки не враховуються). Для хорошої роботи кишечника корисно випивати склянку води вранці, за 30 хвилин до їжі.

— Якщо Ви п’єте фіточаї, то не змішуйте їх з молоком, вершками або цукром, можна додати трохи меду або соку лимона;

— Переїдання ніколи не дозволяється, пам’ятаєте ми їмо, щоб жити, а не живемо, щоб їсти;

— Ніколи не пийте воду під час їжі — це ускладнює процес травлення. Можна пити воду за 30 хвилин до прийому їжі або після нього;

— Дуже важливий риб’ячий жир (звичайно краще натуральний продукт, але він є і в таблетках) і масло з льняного насіння, яке багате жирними кислотами омега-3. Вони мають лікувальні властивості та діють на слизову оболонку кишечника, відновлюючи її пошкодження. Продукти найбільш багаті омега-3 кислотами — це риба (атлантичний лосось, макрель, тунець, свіжі сардини, палтус, оселедець) і шпинат, а також гарбуз.

І наостанок: не зловживайте продуктами швидкого харчування. І будьте здорові!

Опубліковано в розділі: Здоров'я Теги: 

Також читайте:

Догляд за шкірою після зими Догляд за шкірою після зими

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 2018 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.