Нормальний пульс людини

Який нормальний пульс людини? Ніби просте питання, але відповісти на нього не так легко. Адже частота пульсу залежить від багатьох різних факторів.

Нормальний пульс

Нормальний пульс людини, здорової та спокійної, становить 60-80 ударів на хвилину. У ранкові години серце б’ється повільніше, тому пульс рідший, ніж у вечірні. Норма пульсу людини залежить також від його віку, статі та від деяких інших чинників. Частота пульсу може міняти свої показники в залежності від пори року. Наприклад, влітку пульс частіший, ніж узимку.

Який повинен бути нормальний пульс людини?

 • У новонародженої дитини пульс в нормі — 140 ударів на хвилину;
 • У дітей 1-2 років нормальним вважається пульс — 100 ударів на хвилину;
 • При досягненні 8-14 років нормальний пульс стає — 80 ударів на хвилину;
 • Пульс у нормі у дорослих — в середньому 72 удари на хвилину;
 • Норма пульсу у чоловіків — 60-80 ударів на хвилину;
 • У жінок серце б’ється швидше, пульс 65-90 ударів;
 • Нормальний пульс літньої людини — 65 ударів на хвилину.

Нормальний пульс людини (верхня межа норми) можна визначити за простою формулою. Від 180 треба відняти вік. Отримане число — максимально допустима частота пульсу. Щоб порівняти його з вашим реальним пульсом, потрібно кілька днів поспіль вимірювати свій пульс, роблять це приблизно в один і той же час, в одному і тому ж положенні.

пульс людиниПульс визначають пальпаторним методом. Зазвичай вказівним і середнім пальцями правої руки прощупується місце на променевій артерії, де явно відчуваються пульсові удари. Підраховуються удари протягом 15 або 30 секунд і множаться, відповідно, на 4 або на 2. Так отримуємо число ударів серця за хвилину.

Крім кількості ударів в хвилину важливим вважається кількість ударів на кожний дихальний цикл (він включає видих, паузу, вдих). На один цикл дихання в нормі припадає від 4 до 6 ударів пульсу (в середньому 5). Якщо пульс рідше (наприклад, 3 удари) або частіше (7 ударів), це свідчить про порушення функції якихось органів. Пульс від 3 до 1 на цикл дихання характеризує функціональну недостатність і є приводом для звернення до лікаря. Гранично допустимі цифри пульсу по відношенню до циклу дихання 9 ударів. Крім того, важливим показником здоров’я є рівномірність пульсу. Протягом ста ударів, пульс здорової людини повинен бути рівним по силі, напруженості, наповненості. Нерівномірність цих показників пульсу говорить про хворобу.

Яка норма пульсу у здорових людей у ​​стані спокою?

 • Як вже говорилося вище, в середньому 72 удари на хвилину.
 • Невелике прискорення пульсу вважається нормальним у людини після їжі або гарячого пиття.
 • Найбільш рідкий пульс у людини, коли вона спить або відпочиває в положенні лежачи. Коли ми сідаємо, то пульс частішає приблизно на 5 ударів на хвилину. Коли встаємо — на 10-15 ударів на хвилину.

Нормальний пульс людини при навантаженні

При фізичному навантаженні частота пульсу збільшується. Непогано підрахувати свій пульс при різних фізичних навантаженнях. Норма пульсу при ходьбі, наприклад, до 100 ударів, при бігу вже помітно вище. Можна провести невеликий тест: піднятися на четвертий поверх і підрахувати свій пульс після цього. Якщо пульс буде до 100 ударів, то ви знаходитеся в чудовій формі, до 120 — у середній, понад 120 — погана фізична форма.

Є усереднені критерії та показники нормального серцебиття при різній інтенсивності навантаження. Число ударів пульсу 100 — 130 свідчить про те, що навантаження для вас невелике, 130 — 150 ударів на хвилину говорять про навантаження середньої інтенсивності, 170 — 200 ударів серця в хвилину — гранично допустиме навантаження. Пора задуматися, чи варто піддавати свій організм таким навантаженням.

При цьому потрібно враховувати, що пульс повертається до своїх нормальних показників через три — чотири хвилини після припинення навантаження. Виміряйте пульс відразу після навантаження і через кілька хвилин і ви зрозумієте, чи в доброму стані ваша серцево-судинна система, оскільки пульс безпосередньо дає таку характеристику.

Коли варто турбуватися?

При виникненні тахікардії, коли серце б’ється частіше 100 разів у хвилину (людина при цьому перебуває в стані спокою).

 • При виникненні брадикардії, коли пульс рідше 50 ударів на хвилину.
 • Коли пульс слабкий, погано прощупується (це може бути показником серцевої недостатності).
 • Коли пульс неритмічний, інтервали між ударами мають різні проміжки.
Опубліковано в розділі: Здоров'я

Також читайте:

Весняна клумба: вибираємо квіти для посадки Весняна клумба: вибираємо квіти для посадки
Як провести 8 березня або чого хоче жінка? Як провести 8 березня або чого хоче жінка?
Алергія на руках Алергія на руках
Знову двійка: чи лаяти за погані оцінки? Знову двійка: чи лаяти за погані оцінки?

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 2018 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.