Безсоння. Що робити? - Дівчата.in.ua

Безсоння. Що робити?

Щодня багато людей вступають у боротьбу з безсонням і програють, не знаючи що робити. Ситуація доходить до абсурду — відчуваючи сонливість протягом всього дня, в ліжку ми не можемо стулити очей. Варто замислитися — чи не заважаємо ми самі своєму організму вчасно відправлятися спати?

 безсоння що робити?

Ті, кого часто турбує безсоння, нерідко намагаються викликати сон за допомогою таблеток. Але якщо ви не страждаєте серйозними розладами сну, це вирішить проблему лише на тимчасово. Зате кілька простих порад від безсоння допоможуть вам і вашому організму легше прокидатися вранці і не крутитися ночами в ліжку, так і не зумівши умовити себе поспати.

Увімкніть світло відразу після пробудження

Збиратися на роботу в напівтемряві, звичайно, приємніше, оскільки яскраве світло ріже очі. Але саме світло, за твердженням Шелбі Харріс, доктора психології та співробітника нью-йоркського Центру порушень сну, допомагає регулювати добовий ритм вашого тіла. При світлі організм починає виробляти мелатонін — гормон, який допомагає нам засинати і регулює добові ритми.

Не забувайте про фізичні навантаження

Тридцяти хвилинна прогулянка вранці допоможе зануритися в глибокий і довгий сон ввечері. Як стверджують дослідження, проведені в Університеті Аппалачі (США), саме ранкова, а не денна або вечірня прогулянка має такий ефект і допоможе в боротьбі з безсонням.

Не блокуйте жалюзі в офісі

Співробітники, що працюють в сонячному офісі, вночі сплять в середньому на 47 хвилин довше, ніж ті, хто сонячним світлом на роботі обділені, стверджують дослідники з Північно-Західного університету (США). Якщо у вашому офісі немає вікон, постарайтеся виділяти час для того, щоб вийти на вулицю і зловити трохи сонячного світла. «Ми еволюціонували таким чином, що нам потрібне сонячне світло протягом дня», — пояснює автор дослідження Іві Чеунг.

Не відмовляйте собі в омега-3

Лосось — смачне джерело жирних кислот омега-3. Дослідження, проведене в Оксфордському університеті, виявило, що регулярне вживання цих корисних для серцево-судинної системи жирів може підвищити вироблення мелатоніну. Якщо ви не любите рибу, допоможуть біоактивні добавки, що містять омега-3. Але не варто очікувати моментального результату, адже щоб відчути ефект, потрібно почекати від 6 до 8 тижнів.

Не їжте жирного перед сном

Піца, чіпси і смажена їжа не годяться в якості снодійного і в частих випадках вживання такої їжі викликає безсоння. Ваш шлунок, змушений працювати над переробкою жирів в пізній час доби, не дасть спати і вам. Втамувати голод перед сном краще бананом з мигдалем або арахісовим маслом. Таке поєднання білків і вуглеводів допоможе з безсонням.

Скажіть «ні» яскравому електричному світлу перед сном

Принаймні, за 30 хвилин до сну не варто вмикати яскраві джерела світла. Мова йде не про світло від телевізора чи комп’ютера, а про лампи. Деякі люмінесцентні лампи дають переважно жовте і синє світло. «Синє світло очі пов’язують з денним світлом і подають сигнали про продовження активного стану вашого організму», — говорить Роберт Розенберг, автор книги «Спіть кожну ніч, відчувайте себе прекрасно кожен день».

Лягайте в один і той же час

Як стверджує Одрі Лю, директор Центру сну в Медичному центрі милосердя в Балтіморі (США), тіло людини має свій цикл сну. Регулярно підтримуваний графік дня допоможе знайти і відновити цей цикл, природний ритм організму.

Отож, якщо не знаєте, що робити з вашим безсонням – старайтесь дотримуватись цих простих порад і солодких снів вам.

Опубліковано в розділі: Здоров'я Теги: 

Також читайте:

Кращий засіб від безсоння Кращий засіб від безсоння

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 6197 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.