Алергія на руках - Дівчата.in.ua

Алергія на руках

Висипання на руках — перша ознака того, що у людини є алергія. Наші руки постійно контактують з різними предметами, продуктами і засобами, тому  саме на руках виявляються різні алергічні реакції. Найчастіше алергія на руках являє собою кропив’янку, почервоніння або різного роду висипання, які, як правило, стають причиною сильного свербіння. На появу алергії можуть впливати різні фактори, будь то продукти харчування, миючі засоби, погодні прояви (дощ, вітер), стрес і т.д. Тут особливу увагу варто приділяти місцям розташування і характеру висипань на руках.

Алергія на руках

Що ж може стати причиною виникнення алергії на руках?

1. Алергічний дерматит — один з найбільш поширених видів алергії, відомий в дерматології. Алергічний висип на руках може стати причиною тривалого контакту з якою-небудь речовиною. Тут має місце процес сенсибілізації, коли організм, вперше зіткнувшись з речовиною — алергеном, виділяє спеціальні захисні антитіла. При наступних взаємодіях з тою ж речовиною організм на свій захист реагує висипаннями на шкірі.

Існує два види алергічних дерматитів: хронічний і гострий. Хронічний дерматит характеризується ліхенізацією — потовщенням шкіри, яке часто супроводжується лущенням. При гострому дерматиті відбувається набряк шкіри і з’являються почервоніння, що в подальшому призводить до утворення пухирців з сукровицею. Згодом, якщо контакт з алергеном триває, бульбашки лопаються, після чого часто відбувається зараження бактеріальною інфекцією. В результаті на руках утворюються шрами і рубці.

2. Часто, особливо у дітей, з’являється висип в області ліктьового суглоба. Це результат вживання дитиною в їжу занадто великої кількості продуктів, що містять цукор. У цьому випадку варто скоротити споживання солодощів.

3. У більшості випадків алергія на руках стає причиною постійного контакту із засобами побутової хімії. До складу сучасних миючих засобів входять сильнодіючі хімічні речовини, які можуть завдати великої шкоди шкірі кистям рук. Найчастіше через побутову хімію шкіра покривається висипаннями, після яких з’являється сильний свербіж. У результаті на пальцях утворюються невеликі тріщини і ранки, які доставляють особливий дискомфорт при згинанні і розгинанні пальцевих суглобів.

4. Зустрічаються випадки, коли через алергічні реакції стає неможливим згинання пальців на руках, це завдає сильного болю. Як правило, така алергія викликана різними засобами побутової хімії, і щоб надалі уникнути подібних проявів, рекомендується використовувати спеціальні рукавички, всередині яких присутня бавовна.

5. Погодні умови — ще одна причина прояви алергічних реакцій на руках. Так, у деяких людей є досить сильна алергія на холод: її симптоми у чомусь нагадують ознаки, що виникають при обмороженні . Холодова алергія супроводжується почервонінням шкіри рук, появою больових відчуттів, сухістю і вразливістю шкіри. При цьому руки набувають хворий вигляд, а шкіра стає більш тонкою і шорсткою. Рішенням проблеми для людей, які страждають алергією на холод, стане ретельний догляд за руками в холодну пору року. По-перше, необхідно захищати руки спеціальними жирними кремами, у складі яких немає води. По-друге, руки потрібно тримати постійно в теплі: в цьому допоможуть утеплені рукавички.

6. Низькоякісні продукти харчування можуть також викликати алергічні реакції на руках у вигляді висипки та кропив’янки. Причиною цього, як правило, є ослаблений імунітет, тому найчастіше подібна алергія проявляється у дітей, чий імунітет остаточно не сформований.

Лікування алергії на руках.

Для того, щоб вилікувати алергію на руках, в першу чергу необхідно припинити будь-які контакти з алергенами. У кожного хворого алергія проявляється індивідуально, тому, щоб позбутися від болю і дискомфорту, необхідно звернутися до дерматолога, який призначить вам курс лікування. Зараз існують різні ефективні мазі і креми, які успішно лікують шкірні алергічні захворювання. Часто додатково лікарі виписують антигістамінні препарати.

Після курсу лікування необхідно продовжувати піклуватися про своє здоров’я. Так, варто використовувати спеціальні косметичні засоби замість звичайних шампунів і мила. Такі засоби позитивно впливають на шкіру, надають їй гарного вигляду, оздоровлюють, пом’якшують і зволожують її.

Для тих людей, які страждають від харчової алергії, необхідно дотримуватися спеціальної дієти, яка виключає продукти — алергени, а також строго дотримуватися режиму. Але варто пам’ятати, що при дієті хворий повинен отримувати з їжею всі необхідні поживні речовини та вітаміни, тому краще всього звернутися до фахівця, який складе особливу дієтичну програму.

Нерідко алергія на руках стає результатом психосоматичних захворювань: у таких випадках хворому варто звернутися до психотерапевта.

Алергія на руках — серйозне захворювання, яке часто порушує працездатність людини. Які б не були причини і симптоми, при перших проявах алергічних реакцій необхідно звернутися до дерматолога і негайно почати лікування. Якщо вчасно подбати про своє здоров’я, то алергія не призведе до більш небезпечних наслідків, таких як болі і зараження.

Опубліковано в розділі: Здоров'я Теги: 

Також читайте:

Алергія. Лікування алергії. Алергія. Лікування алергії.

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 6184 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.