Алергія. Лікування алергії.

Алергія — підступна недуга, здатна доставити масу неприємностей хворому. Лікування алергії — досить серйозна і складна справа. Жіночий сайт Дівчата спробує допомогти  впоратися з симптомами цього захворювання.

Лікування алергії

Алергія, це підвищена чутливість імунної системи до певної речовини — алергену. Перелік алергенів дуже великий, так як алергія може розвинутися практично на всі продукти харчування, рослини, тварин та багато іншого.

Перелік найпоширеніших алергенів:

 • пилок рослин;
 • домашній пил;
 • цвілеві гриби;
 • лікарські препарати;
 • шерсть тварин;
 • харчові продукти (у першу чергу горіхи, морепродукти, цитрусові, злаки);
 • укуси комах;
 • побутова хімія;

Основні симптоми алергії:

 • слизові виділення з носа (алергічний риніт);
 • почервоніння і сльозоточивість очей;
 • бронхоспазм, задишка;
 • чхання, кашель;
 • можливо задуха;
 • шкірні висипання;
 • шкірний свербіж, кропив’янка, контактний дерматит.

Лікування алергії

Сьогодні алергію можна вважати найпоширенішим захворюванням на Землі. Згідно з медичною статистикою, алергією страждає кожен п’ятий житель на планеті. А рівень захворюваності продовжує зростати.

Найкращим способом лікування  алергії є точна ідентифікація алергену, і його уникнення. Якщо у вас алергія на екзотичні фрукти, або навіть кішок, то сховатися від алергену не складає труднощів. Складніше, коли причиною алергії стає, наприклад, пилок рослин, і вберегти себе від контакту з провокуючою речовиною практично неможливо.

Ліки від алергії (антигістамінні препарати)

При контакті з алергеном гранули деяких імунних клітин (мастоцити і базофіли) виділяють у величезній кількості речовини — медіатори запалення. У першу чергу це гістамін, а також інші прозапальні з’єднання: цитокіни, лейкотрієни, інтерлейкіни і простагландини. Для того щоб придушити діюнайголовнішого медіатора запалення — гістаміну — застосовуються антигістамінні препарати. Це засоби, які блокують гістамінові рецептори, тим самим надаючи протизапальну дію. На сьогоднішній день це найефективніші ліки від алергії. При виборі антигістамінного засобу  варто враховувати, що ці препарати класифікуються на три групи:

антигістамінні препарати першого покоління — володіють безліччю побічних ефектів: сонливість, сухість у роті й носоглотці, затримка сечі, запор, прискорене серцебиття, порушення зору. Через яскраво виражений седативний ефект, ці препарати протипоказані людям, яким необхідно проявляти підвищену увагу на роботі, наприклад водіям. У багатьох країнах антигістамінні препарати першого покоління заборонені;

антигістамінні препарати другого покоління — як правило, не мають седативної дію, не адсорбуються в шлунково-кишковому тракті з продуктами, і мають швидкий лікувальний ефект. Однак антигістамінні препарати другого покоління можуть надавати токсичну дію на серце, тому вони протипоказані людям із серцевими захворюваннями, а також хворим похилого віку;

антигістамінні препарати третього покоління — не надають ні седативного, ні кардиотоксического впливу.

Гормональні препарати від алергії

При алергії також застосовуть препарати місцевого впливу. Наприклад, при усуненні симптомів алергічного риніту або кон’юнктивіту використовуються препарати на основі кортикостероїдів. Кортикостероїди гальмують синтез медіаторів запалення, а також сповільнюють їх вивільнення з базофілів і тучних клітин. При лікуванні алергічних дерматитів використовуються спеціальні креми та мазі на основі кортикостероїдів.

Кромони

Кромони — це препарати, які стабілізують мембрани тучних клітин. Як правило, кромони практично не мають побічних ефектів, однак у той же час вони не так ефективні, як кортикостероїди, і застосовуються тільки лише при легких симптомах як допоміжні препарати.

 

Опубліковано в розділі: Здоров'я Теги: 

Також читайте:

Алергія на руках Алергія на руках

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 2018 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.