Натуральна чи органічна косметика?

Натуральна і органічна — це різні косметики!

На сучасному ринку косметики не так вже просто зорієнтуватися, вітрини рясніють всілякими засобами — одне корисніше іншого, плюс безліч передач по телевізору остаточно збивають з пантелику. Повірте, вибрати дійсно корисний і якісний засіб досить складно. Зрозуміло, якщо мова йде про лак для нігтів — проблем немає, а от щодо засобів догляду за шкірою — ситуація неоднозначна.

Зазвичай жінка вибирає косметику за двома критеріями: задача, яка буде ставитися перед засобом і його ціна. Але, навіть чітко уявляючи, що потрібно зробити і яку суму на це доведеться витратити, зробити вибір складно. Чому? Тому що ринок пропонує два принципово різних підходи. У магазинах можна побачити на упаковках написи «натуральна» і «органічна». За логікою, складу такої косметики повинен бути однаковим, причому, однаково натуральним. Насправді ж це абсолютно не так.Органічна косметика

Причина криється в тому, що натуральною косметикою вважається та, до складу якої входять натуральні компоненти поряд з синтетичними. Тобто, якщо виробник додав екстракт якого-небудь рослини, а все інше в ньому хімія, він має повно право заявити, що косметика натуральна. Так зазначено у відповідних документах, які регулюють цей ринок. І поки в законодавчій базі не наведуть лад, недобросовісний виробник може безкарно продавати «натуральну» косметику, хоча в ній натуральних речовин всього 2-3 відсотки, а все інше — чиста хімія.

У Європі косметика не може бути натуральною, якщо в її складі є силікони, парабени, гліколі, феноксиетанол, похідні синтетичних жирів, кислот, спиртів. Але це, повторимося, в Європі.

Органічна ж косметика піддається ретельному аналізу, після чого видається відповідний сертифікат. Це може бути BIO ECOCERT (Франція), ICEA AIAB (Італія), BDIH (Німеччина) та інші. Сертифікат видається на продукцію, яка містить не менше 95% натуральних інгредієнтів або інгредієнти отримані з використанням певних технологій. Допускається у складі не більше 5% синтетичних речовин. Віддушки та барвники повністю виключені.

В органічній косметиці консервантами є бензойна, сорбінова, саліцилова кислоти, отримані з рослин. А також ефірні масла і вітаміни. Тому термін придатності такої косметики досить великий, хоч і менше, ніж у традиційних засобів.

Виробники органічної косметики велике значення приділяють упаковці. Як правило, вона виготовляється з екологічно натуральних засобів, наприклад, скла та паперу. Тобто упаковка підлягає повторній переробці або утилізації без шкоди для навколишнього середовища. Органічна косметика не запаковується в пластикову упаковку — пам’ятайте про це.

А ще, органічна косметика не тестується на тваринах, тому що в цьому немає необхідності, та й реакція людської шкіри буде явно не така, як у лабораторного пацюка. Концентрація діючої речовини дуже низька.

Єдиний мінус цієї косметики — можлива алергічна реакція на будь-який компонент. Тому перед покупкою треба обов’язково прочитати склад, і, навіть якщо ви не знайшли там своїх алергенів, для початку нанесіть трохи засобу біля ліктя. Якщо через 10-20 хвилин не з’явиться жодної висипки чи подразнення, засобом можна користуватися. Втім, про це має бути написано в інструкції, виробники органічної косметики чесно попереджають про можливу алергічну реакцію і пояснюють, як саме переконатися в її відсутності.

За органічної косметикою майбутнє, а хімія та «натуральна» косметика рано чи пізно зникнуть з полиць магазинів. Органічна косметика не така шкідлива, не настільки агресивна і в кінцевому підсумку більш ефективна, ніж традиційні засоби.

        

Опубліковано в розділі: Косметика Теги: 

Також читайте:

Косметика з SPF захистом Косметика з SPF захистом

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 2018 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.