Причини випадіння волосся взимку

З приходом зими багато дівчат починають помічати часте випадіння волосся. Саме в холодну пору року воно швидко стає сухим, тьмяніє та січеться. Спробуємо розібратися в чому ж полягають основні причини.

 Випадіння волосся

Одні слухають народні міфи і перестають носити шапки, вважаючи, що головний убір знижує доступ кисню до коренів що призводить випадіння волосся. Інші, слідуючи ще одному міфу, рідко миють голову, сподіваючись на те, що жирова плівка, яка утворюється на поверхні шкіри голови, оберігає локони від сухості, а голову — від впливу холодного повітря.

У реальності все відбувається з точністю до навпаки: фахівці відзначають, що випадіння волосся незалежно від сезону ми провокуємо самі.

Причини випадіння волосся:

1. Відсутність головного убору

Пам’ятайте, бабуся завжди говорила, що в мороз треба тримати голову в теплі! Старше покоління виявилося на 100% правим. Волосяним цибулинам достатньо 5 хвилин, щоб замерзнути в холод (при температурі 0 градусів і нижче).

Якщо ви пробігаєте навіть коротку відстань від будинку до машини без головного убору, цього цілком достатньо, щоб цибулини випробували стрес. У цей момент потові і сальні залози не встигають перебудуватися і сформувати спеціальну плівку, щоб захистити наше волосся. Піддаючись агресивній атаці ззовні, волосся починає випадати. Що вже говорити про тих, хто всі ці морозні дні ходить без головного убору!

2. Погана гігієна

Волосся потрібно мити по мірі його забруднення. Лікарі визнають міфом народне твердження про те, що чим рідше миєш голову, тим краще починають працювати сальні залози. Адже якщо у вас жирний тип шкіри голови, то надлишки себуму, що виділяються протягом дня, будуть покривати шкіру голови своєрідним панциром.

Навіть якщо ви не помиєте голову 1 день, цей щит закупорить пори, порушить циркуляцію кисню, його доступ до цибулин волосся і кровообіг. Порушення харчування й дихання ваших локонів може дуже швидко привести до їх випадіння на початку життєвого шляху. До речі, вищеописана ситуація також стосується і тих, хто щодня робить укладання.

3. Гормональні проблеми

Порушення роботи щитовидної залози, статевої та ендокринної систем,  сприяють випаданню волосся, через відсутність балансу гормонів в організмі, а також порушення їх контролю над іншими системами і органами.

4. Оновлення волосяного покриву

Крім сезонного оновлення локонів, раз у 7 років у нас на голові повністю змінюється волосяний покрив. І порахувати, коли волосся буде перебувати на стадії телогену (заключний етап життя старого волосся), дуже складно. Цей період може припасти на будь-який час року, і тоді ви дійсно виявите на своєму гребінці або після миття досить велику кількість ваших локонів.

Оскільки волосся росте у всіх з різною швидкістю, у деяких можете виникнути відчуття, що після зимового періоду (якщо «линька» припала на цей час) вони втратили більше 30% своєї шевелюри.

5. Алопеція

Облисіння — це найтривожніша і неприємна ситуація в житті. Алопеція буває декількох підступних типів і розпізнати її не завжди просто.

  • спадкова

Генетичне облисіння до цього часу терзає світлі розуми вчених. Про нього сказано і написано безліч робіт. За однією з версій, подібна алопеція передається від батька до сина і від матері до дочки. Волосся на голові має свій термін життя і запрограмоване на те, щоб в певний період вступити в стадію телогену і поступово зійти з голови. Наприклад, якщо батько почав лисіти в 25 років, з великою часткою ймовірності ця доля чекає і сина. Зазвичай подібне облисіння починається з потиличної або з лобової частини голови.

  • на ґрунті стресу

Кажуть, на ґрунті нервового перенапруження у нас виникає безліч хвороб. Під впливом кортизолу (гормон стресу) знижується циркуляція крові і кисню, весь функціонал нашого організму. Відповідно, порушується живлення, в тому числі шкіри голови, знижується клітинний метаболізм, клітини як би впадають в сплячку, а волосяні цибулини — в стадію телогену, і волосся починає випадати. З цією ж проблемою пов’язана так звана алопеція в період грудного вигодовування.

6. Авітаміноз

Одна з важливих причин випадіння волосся взимку. Нам не вистачає свіжої зелені, фруктів і овочів — отже, і вітамінів, які в них містяться. В силу нестачі поживних речовин волосся стоншуються, стає ламким та випадає.

7. Відсутність термозахисту

Коли ви укладаєте волосся за допомогою фену, щипців або інших пристосувань для стайлінгу, на нього впливають високі температури. Вони руйнують захисну гідроліпідну плівку волосся, стоншують його і роблять ламким. Через це локони починають випадати.

8. Себорея, дерматит, псоріаз

Як правило, при таких захворюваннях дуже часто люди розчісують голову до такої міри, що на шкірі утворюються шрами, тріщинки або глибокі рани. На цих зонах волосяні цибулини пошкоджуються і спостерігається серйозне випадіння волосся  і, якщо захворювання запустити, волосся може взагалі ніколи не вирости.

Опубліковано в розділі: Догляд за волоссям Теги: ,

Також читайте:

Посічене волосся — необхідний особливий догляд Посічене волосся — необхідний особливий догляд
Як боротись проти випадіння волосся? Як боротись проти випадіння волосся?

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 2018 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.