Чому зайва вага повертається?

Багато хто з вас намагався сідати на дієти.  Але до чого це приводило? У перший час все йшло добре — ви тримаєтеся, вага знижується. Однак потім процес сповільнюється, ви зриваєтесь, переїдаєте, і зайва вага повертається. Причому ви набираєте ще більше кілограм ніж мали раніше. Знайомо, чи не так?

зайва вага

Виходить, що ви тільки погіршили ситуацію. Зробили крок назад, але ж хотіли як краще. Чому так відбувається?

Відповідь дуже проста!

Схуднення залежить від 2 факторів:

  • Бажання докладати максимум зусиль
  • Знання про те, що і як їсти

Очевидно, що бажання залежить тільки від вас. І воно є у багатьох! Згодні?
Але де знайти саме ту дієту, яка принесе результат?  Можливо відповідь ви знайдете тут.

Що потрібно знати про організм щоб схуднути?

Справа в тому, що наш організм постійно прагне до рівноваги. До прикладу: якою б не була температура навколишнього середовища, наше тіло завжди буде намагатися тримати планку в районі 37 градусів. Це називається закон гомеостазу. Як це відноситься до схуднення?

Склад нашого тіла, у тому числі і жир, з часом стає постійною величиною. Організм вважає, що ваше тіло, сформоване за останні роки, є цілком нормальним для існування. При цьому йому зовсім байдуже, що у Вас товсті стегна, сідниці і звисають боки. Так що ж відбувається, якщо ми різко зменшуємо споживання їжі?

Головна проблема 99,9% дієт?

Багато дієт припускають різке скорочення споживаної їжі. Через це організм може включити захисну реакцію.
Справа в тому, що логіка мозку в наступному: якщо їжі стало мало, то значить людина потрапила в жорсткі умови, де дійсно нема чого їсти. Через це швидкість обміну речовин в організмі автоматично сповільнюється. Тим самим організм намагається економити жир, щоб його вистачило на якомога довший період часу. Та саме цього вам  якраз-то і не треба.

Чому зайва вага повертається

Коли ви говорите собі «Я буду їсти менше!», то порушуєте постійність, до якої прагне організм. У відповідь у мозок надходить сигнал і ви відчуваєте голод. З часом голод може стати таким нестерпний, що ви обов’язково скажете собі — « З’їм лише маленький шматочок і все!». А потім ще один … і ще. В результаті Ви «зриваєтесь» і зайва вага повертається.

Далі починається найстрашніше. Ви повертаєтеся до звичайного способу життя, починаєте їсти як звикли до дієти. І тоді відбувається так звана «суперкомпенсація» — процес, коли організм відновлює жирові запаси не тільки до вихідного рівня, але  ще й з додатковим запасом на майбутнє, щоб наступного разу, в ситуації дефіциту їжі, жиру вистачило на довший період. І звичайно ж зайва вага повертається.

Висновок: Сідаючи на дієти необхідно постійно рахувати  мінімальну денну калорійність ( краще розрахувати коридор калорійності ) щоб не вивести організм з рівноваги.

Опубліковано в розділі: Схуднення Теги: 

Також читайте:

Зайва вага в 2 рази збільшує ризик хвороби нирок Зайва вага в 2 рази збільшує ризик хвороби нирок

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 2018 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.