Дії батьків при рвоті у дітей.

при рвоті у дітейПри рвоті у дітей необхідно:

 1. Викликати лікаря додому, у разі важкого стану — викликати швидку допомогу.
 2. Взяти себе в руки і заспокоїти дитину.
 3. Покласти або посадити дитину в зручне положення, щоб рвотні маси не потрапили в дихальні шляхи.
 4. Після рвоти витерти обличчя дитини вологим рушником, дати трохи попити чи прополоскати рот, змінити одяг.
 5. Для профілактики зневоднення при частій рвоті у дітей відпаювати по столовій ложці рідини кожні 5-10 хвилин. Можна давати спеціальні розчини Орал, Регідрон, Глюкосолан, або мінеральну воду без газу, чергуючи її з неміцним солодким чаєм.
 6. Якщо рвота не повторюється і дитина просить їсти, дайте їй трохи каші або яблучного пюре.
 7. Якщо ви підозрюєте прийом отруйної речовини — до приїзду швидкої допомоги промийте шлунок — дайте випити 2-3 склянки теплої води, потім натисніть на корінь язика, викликавши рвоту. Пам’ятайте, рвоту не можна викликати при підозрі на отруєння кислотами або лугами, фенолами, бензином.

Не шкідлива рвота у дітей

Ці види рвоти виникають у емоційних дітей та пов’язані з надмірною збудливістю нервової системи. За допомогою рвоти діти привертають до себе увагу батьків, коли вважають себе обділеними. Рвота у дітей може виникати як прояв «ведмежої хвороби» при відвідуванні садка, школи, перед виступом або іспитом.

 • Рвота може виникати в результаті неврозу на дії, які дитина не хоче виконувати — насильне годування, примус до чогось або покарання за провину. Зазвичай такі діти примхливі і вибагливі в їжі. У них немає болю в животі, інтоксикації і температури, проблем з випорожненням.
 • Часто рвота може виникати в результаті істерики, за рахунок сильного перезбудження дитини. Особливо якщо її покарали або вона довго плакала.
 • У особливо чутливих дітей рвота може виникати при неприємних картинах, впливі неприємних смаків або запахів, почутті відрази.
 • Ще одним з варіантів  є заколисування в транспорті, роздратування вестибулярного апарату під час поїздки на машині або поїзді, автобусі, польоті в літаку. Заходи допомоги при рвоті у дітей в даному разі — не годувати малюка перед поїздкою, знайти зручне місце, де менше трясе, застосовувати спеціальні препарати від заколисування з 2 років.

У будь-якому випадку, батьки повинні пам’ятати, сама по собі рвота — це захисна реакція організму на патологічні зовнішні та внутрішні впливи. Її поява — це сигнал неполадок в організмі і потрібно підійти до неї уважно, але без зайвої паніки.

Опубліковано в розділі: Здоров'я дитини Теги: 

Також читайте:

Рвота у дитини. Що робити? Рвота у дитини. Що робити?

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 2018 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.