Розвиток дрібної моторики — малюк на кухні

Розвиток дрібної моторики відіграє дуже важливу роль для загального розвитку дитини. Чим більше малюк працює пальчиками, тим краще розвивається дрібна моторика його рук, і, отже, краще і раніше розвинеться мова. Мовні і рухові області в корі головного мозку розташовані поруч, тому темп і рівень розвитку мови малюка прямо залежить від розвитку тонких рухів його пальчиків.

розвиток дрібної моторикиМи підкажемо декілька ідей, чим можна зайняти малюка на кухні. Але ні в якому разі не відходьте від дитини, обов’язково стежте, щоб дрібні предмети випадково не потрапили в рот або ніс!

1. Крупа на тарілочці. На плоску велику тарілку насипати кілька видів круп. Дитина торкається їх, перебирає і порівнює, а ви можете їй розповісти, звідки береться крупа, що можна з нею робити (наприклад, зварити кашу).

2. Візьміть різні баночки, а також кришечки до них. Малюк повинен підібрати правильно кришечки до всіх баночок.При цьому кришки можна використовувати різні(що закручуються чи надягаються). Можна скористатися невеликими пластиковими пляшками, а також баночками від дитячого харчування або іншими, які ви знайдете на своїй кухні. Дитина, закриваючи кришечки, тренує свої пальчики і удосконалює дрібну моторику рук.

3. Тонким шаром пластиліну покрийте лист пластику або картону. У різні тарілки насипте малюкові рис, горох, гречку, а потім продемонструйте, які візерунки можна викладати, вдавлюючи в пластилін продукти.

4. Поставте дві чашки перед дитиною. В одну чашку насипте крупу, іншу ж залиште порожньою. Продемонструйте дитині, як ложкою набрати крупу в повній чашці, а потім пересипати її в порожню. Коли в першій чашці крупи залишиться мало, навчіть малюка нахиляти чашку, збираючи в ній залишки крупи.

5. На плоске блюдо (піднос) насипте манку або іншу крупу. Нехай дитина пальчиком малює по крупі, зображуючи різні фігури. Навчіть малюка малювати деякі найпростіші фігури: кружечки, квадратики, ромби. Побачивши, що малюк навчився добре справлятися з завданням, ускладніть його. Наприклад, можна білі доріжки від пальців засипати крупою іншого кольору. Навчіть малюка рухам пальчиків, за допомогою яких люди солять воду. Дана гра відмінно розвиває дрібну моторику рук, уяву і фантазію.

6. Налийте на тарілочку трошки соку від ягід. Дитині дайте кілька шматочків рафінаду. Нехай малюк опускає в сік шматочки по черзі, спостерігаючи за тим, як поступово сік піднімається вгору, забарвлюючи в красивий колір цукор.

7. Дайте шматочок тіста малюкові. Дитина буде із задоволенням ліпити з тіста, покращуючи розвиток дрібної моторики своїх пальців.

8. Розвиваюча гра «Зробимо намисто». Знадобляться макарони з великими просвітами і довгий шнурок. Дитині необхідно буде нанизати на шнурок макаронини.

9. Дайте дитині піпетку, воду і формочки для льоду. Воду можна забарвити соком, так буде цікавіше. Нехай малюк набирає в піпетку рідину, а потім переливає у формочки. Ця гра відмінно стимулює розвиток  дрібної моторики рук, а також концентрації уваги.

Опубліковано в розділі: Навчання та розвиток Теги: ,

Також читайте:

Весняна клумба: вибираємо квіти для посадки Весняна клумба: вибираємо квіти для посадки
Як провести 8 березня або чого хоче жінка? Як провести 8 березня або чого хоче жінка?
Алергія на руках Алергія на руках
Знову двійка: чи лаяти за погані оцінки? Знову двійка: чи лаяти за погані оцінки?

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 2018 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.