Даємо дитині гроші: скільки і на що

У мене в дитинстві не було кишенькових грошей, тільки дрібна здача від походів в магазин. мучило це мене? Не дуже. А зараз всі без винятку знайомі дають своїм дітям гроші, з різних приводів…

гроші дітям

Сніданки, обіди і транспортні витрати — це святе. Шкільні потреби — теж. Та й про так звані кишенькові витрати в сучасних сім’ях серйозних розбіжностей немає, зазвичай дитина отримує якусь суму регулярно або «на вимогу».

 Але як бути впевненим, що ці гроші підуть на користь?

 Можливо, вручаючи перші суми (не тільки на їжу та шкільні справи), варто обговорити: що син або дочка планують купити.

 Нагадати, щоб гроші не залишалися в кишенях верхнього одягу, і в зв’язку з цим, можливо, ознаменувати входження у «доросле життя» покупкою гаманця. Про що ще не забути сказати? Про те, щоб не давав і не брав у борг, не носив з собою всю суму, видану на місяць, не грав на гроші.

 Гроші багато чому вчать. Вчать контролювати (і виконувати) свої бажання, допомагають усвідомити, що є дешеве і дороге, розставити пріоритети. Можна провести невелике заняття: взяти суму, видану на тиждень, і розподілити її на три частини: дрібні витрати, сума, яку можна відкласти, і частину грошей, які підуть на обов’язкові витрати.

 Зі своїми фінансами дитина цілком може розпорядитися на свій розсуд. Чи варто давати свої рекомендації? Безумовно. Але це мають бути поради, а не спроба нав’язати свою думку. А ось поцікавитися — на що витрачено гроші буде зовсім незайвим. Причому, варто це робити досить регулярно.

 У Німеччині, де грошове питання вирішене законодавчо, рекомендується забезпечувати дітей грошима з 4 -х років ( звичайно, суми ці дуже невеликі). Дитині видаються певні суми, спочатку щотижня, а потім — щомісяця. І що вкрай важливо — регулярність і сталість. У багатьох батьків виникає бажання іноді дати побільше, побалувати. Але такий підхід тільки виб’є дитину з колії. І дату виплати, і конкретну грошову цифру варто обговорити заздалегідь. І ця сума повинна бути економічно логічна для вашої родини.

 Іноді здається, що покупки дитини є безглуздими. Проте, можливо, вони важливі — для самої дитини. Крім того, це вкрай важливий досвід прийняття самостійних рішень.

 А ви даєте дітям гроші? З якого віку і з якими умовами?

© Рита Железнякова

Опубліковано в розділі: Діти

Також читайте:

Весняна клумба: вибираємо квіти для посадки Весняна клумба: вибираємо квіти для посадки
Як провести 8 березня або чого хоче жінка? Як провести 8 березня або чого хоче жінка?
Алергія на руках Алергія на руках
Знову двійка: чи лаяти за погані оцінки? Знову двійка: чи лаяти за погані оцінки?

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 2018 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.