Як вибрати фільтр для води

Вода є основою нашого життя. Людина лише декілька днів зможе прожити без води. Не дивно, адже наше тіло на три чверті складається з цієї речовини і від її якості дуже сильно залежить як наше здоров’я, так і самопочуття. 

Вода світу

Де ж знайти хорошу воду? У міських жителів одне джерело — водопровідний кран, але ні для кого не секрет, що якість такої води часто залишає бажати кращого. Немає ніякої гарантії, що бутильована вода, куплена в магазині, набагато краща водопровідної, а якщо говорити про різні джерала, то вже доведено, що в деяких джерелах вода може містити шкідливі домішки у великих кількостях, особливо якщо поблизу є промислові підприємства.

Єдиним, мабуть, виходом із цієї ситуації є придбання фільтра, який очищає воду й поліпшує її смак. Сьогодні майже на кожній кухні стоїть такий фільтр, але наскільки він хороший? І взагалі, які фільтри бувають, який з них кращий?

Як вибрати фільтр для води?

вибрати фільтрНайпростіший і розповсюджений фільтр для води — глек з картриджем для очищення. Вода проходить через фільтр, переливаючись з верхньої ємності глечика в нижню. Зручний він тим, що його легко переносити, легко мити, міняти картриджі. Він підійде для дому, дачі, офісу, його можна взяти з собою в поїздку, а ціна на такі фільтри дуже демократична.

Картриджі підбирають залежно від того, яке завдання необхідно вирішити:

  • для очищення від домішок і сторонніх елементів (механічна очистка). Такий фільтр рятує воду від частинок піску, металів, іржі.
  • видалити важкі метали, запахи і присмак. Для кращого результату воду попередньо слід піддати тонкій механічній очистці, інакше такий фільтр швидко заб’ється.
  • для пом’якшення жорсткої води. Фільтр містить спеціальні речовини (наприклад, поліфосфатну сіль), які пом’якшують воду.
  • для знезараження. Завдяки іонам срібла гинуть бактерії, що знаходяться у воді. Однак такий фільтр служить недовго і важко дати гарантію, що вода абсолютно безпечна після очищення.
  • комбіновані фільтри. Такі фільтри виконують всі вище перелічені функції, починаючи з механічної очистки і закінчуючи знезараженням.

 

вибрати фільтр для водиЯкщо ви багато готуєте, у вас велика сім’я, тобто потрібно багато води, а часу чекати, поки вона фільтрується, немає, то зручніше вибрати фільтр -насадку на кран. Такий водоочисник видаляє основні забруднювачі води, включаючи хлор, пестициди, важкі метали, нафтопродукти. Насадка на кран має невеликі габарити, її можна взяти з собою в поїздку. Мінуси такої насадки — в невисока продуктивность, а також, якщо немає перемикача, вам доведеться фільтр підключати і відключати за необхідністю.

До водопровідної мережі можна підключити і інший водоочисник, який надівається не на кран, а встановлюється поруч і підключається до нього гнучким шлангом. Продуктивність такої системи значно вище і цей варіант можна вважати відмінним рішенням, якщо вас не бентежить, що біля крана місце на мийці буде зайнято.

Але, мабуть, найкращим варіантом буде вибір осмотичного фільтра. Очищення води проводиться в декілька етапів  Спочатку вода очищається механічно, потім видаляються домішки важких металів і хлор. Крім того, за допомогою осмотичного фільтра віддаляються різні солі.

осмотичний фільтрВстановлюється такий фільтр під раковину, тобто його не видно, а кран з чистою водою виводиться на раковину. Продуктивність фільтра висока, можна швидко отримати необхідну кількість води з високим ступенем очищення. Хоча мінус у такої установки теж є — вона значно дорожче, ніж всі інші варіанти.

Якість води

За зовнішнім виглядом важко визначити, хороша вода перед вами або погана. Теоретично, вода на станції водоканалу після очищення повинна проходити перевірку. У великих містах найчастіше так і є, але що робити тим, хто бере воду з криниці, джерела або явно бачить, що з крана тече рідина, що має колір і запах?

Найкраще таку воду здати на аналіз в лабораторію. Це, звичайно, коштує недешево, але можна домовитися з сусідами і розподілити витрати на кількох людей. Справа в тому, що з сильно забрудненою водою може впоратися не всякий фільтр. Навіть якщо він очистить її від більшості домішок, то небезпечні бактерії може пропустити.

В ідеалі, якщо ви отримаєте висновок про якість води, і він буде незадовільним, краще звернутися до фахівців, які допоможуть вибрати фільтр, що найбільш підходить саме в вашомувипадку. Адже перш ніж очищати воду, потрібно знати від яких речовин і домішок ми її очищаємо.

Установка фільтра

Якщо ваш вибір припав на прості фільтри, що не потребують спеціальної установки, вам потрібно лише не забувати регулярно міняти картриджі, для чого на деяких моделях встановлені лічильники часу.

Якщо ви вирішили встановити фільтр більш складної конструкції, який потрібно підключати до водопровідної мережі, не варто робити це самостійно, краще звернутися до фахівців. У цьому випадку не забудьте попередньо перевірити договір на установку, гарантійне та сервісне обслуговування. Не звертайтесь в першу-ліпшу організацію, навіть якщо там дешевше. Перш ніж вибрати фільтр для води, почитайте відгуки в Інтернеті, порадьтеся зі знайомими, адже від цього залежить не тільки ваше здоров’я, але і подальші фінансові витрати.

Опубліковано в розділі: Дім

Також читайте:

Весняна клумба: вибираємо квіти для посадки Весняна клумба: вибираємо квіти для посадки
Як провести 8 березня або чого хоче жінка? Як провести 8 березня або чого хоче жінка?
Алергія на руках Алергія на руках
Знову двійка: чи лаяти за погані оцінки? Знову двійка: чи лаяти за погані оцінки?

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 2018 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.