Весняна клумба: вибираємо квіти для посадки

Весняна клумба: вибираємо квіти для посадки

Весна вже стукає в наші вікна першими сонячними промінчиками. У повітрі пахне чимось по-особливому весняним, а очі шукають найголовніші ознаки приходу весни — проглядає крізь землю листя і бутони перших квітів. А їх немає. Ми забули їх посадити восени! Але це не біда, ви ще встигнете створити свій весняний шедевр.

 весняна клумба квіти для посадки

Найпершими розквітають посаджені пізньої осені до настання заморозків цибулинні рослини. Але, якщо ви не зробили цього вчасно, це не означає, що ваша весняна клумба не покриється строкатим килимом і не порадує ваше око. Однак, варто поквапитися. Які квіти вибрати для самої ранньої посадки, щоб вони встигли зацвісти якомога раніше?

Крокуси — їхні квітки деколи розпускаються, ледь показавшись з-під землі, і першими зацвітають ще в березні. Ботанічні крокуси відрізняються дрібними квітками, сортові гібриди мають великі квіти . Блакитні і помаранчеві, жовті і з різними облямівками найніжніших відтінків і поєднань — всі вони зимостійкі, а значить, їх можна посадити ледь минуть морози. Висаджені на постійне місце, вони через пару років покриють місце посадки строкатим килимком.

Сцилла (пролісок) сибірська або дволиста. Сама назва говорить про те, що пролісок морозом не налякати, і навіть найсуворіший клімат не може перервати його  раннє цвітіння.

Хионодокса — її мініатюрні зірочки вже в квітні перетворюють будь-яку клумбу в карту зоряного неба. Сині, рожеві, блакитні та білі квіти хінодокси за кілька років покриють килимом місце посадки, адже вона не вимагає великого догляду, її цибулини дуже швидко розростаються. Тому перший раз їх краще висадити на деякій відстані. Найпопулярніші види цієї рослини: хионодокса гігантська, люцілія і сардском.

Білоквітник весняний схожий на ті самі проліски, які збирала падчерка біля багаття 12 -ти місяців. Його пониклі білі дзвіночки з зворушливими  кінчиками листя жовтого кольору мають дуже приємний ніжний аромат. Зацвітаючи ранньою весною, білоцвіт радує око 20-25 днів.

Муськарі (гадюча цибуля, мишачий гіацинт) — шматочок неба на землі. Його квітки всіх ймовірних відтінків синього: лілові, блакитні, фіолетові з кінця квітня і приблизно 20 днів прикрашають весняні клумби. Найпопулярніші сорти мускари: блідий, вірменський, гроноподібний, гроновидний і мускари Туберген. Існують навіть махрові сорти мускари. Гарні мускари не тільки на клумбі, а й на зрізку.

Нарциси і тюльпани — найпопулярніші весняні квіти. Зазвичай їх висаджують восени, а після цвітіння викопують цибулини до нової посадки. У більш теплих регіонах викопувати їх зовсім необов’язково, вони прекрасно перезимують у землі. Але як бути, якщо ви тільки створюєте свої перші весняні шедеври? Сміливо садіть! Нарциси можна садити самої ранньої весни і навіть взимку. Найскладніше визначитися з сортами — їх неймовірно багато, можна навіть створити візерунок, використовуючи різні відтінки, розміри і вид квітів: махрові, трубчасті, цікламеноподібні, багатоквіткові.

Якщо ви в згадали і про тюльпани, то не відмовляйтеся від них до майбутнього року, садіть ! Вони, правд , зацвітуть пізніше, але й це не біда — цвітіння цибулинних можна прискорити, поклавши їх на ніч у холодильник (ящик для овочів цілком підійде), а на ранок промити слабким розчином марганцівки. Висадити в грунт цибулини потрібно березні, а якщо у вашому регіоні в цей час ще заморозки, то спочатку в контейнер, а потім вже на клумбу. Скільки всього існує сортів тюльпанів — неможливо описати! Всіх можливих кольорів, розмірів, форм листя і їх поєднань і всі вони прекрасні! Вибрати один- два сорти неможливо, варто вам тільки почати розведення тюльпанів і це обов’язково перетвориться на ваше хобі.

Ранньою весною підходить термін посіву інших квітів, які відразу прийдуть на зміну цибулинним . Для квітникарів-початківців  підійдуть, наприклад, нігтики (календула) та нігелла. Календула не тільки радує око своїм сонячним кольором, але й займає почесне місце в домашній аптечці. Зрозуміло, крім декоративних її сортів. Якщо посіяти календулу в кінці березня або початку квітня, то вже через 10 тижнів на вашій клубі з’являться її помаранчеві квітки. Нігелла схожа на махрові волошки, оточені мереживним листям. Якщо ви вирішите прикрасити ними свою клумбу, то не помилитеся, поклавши початок вже річній клумбі, створенням якої ми скоро займемося.

А у вас є своя весняна клумба? Розкажіть нам, яка вона ?

Опубліковано в розділі: Дім

Також читайте:

Весняна клумба: вибираємо квіти для посадки Весняна клумба: вибираємо квіти для посадки
Як провести 8 березня або чого хоче жінка? Як провести 8 березня або чого хоче жінка?
Алергія на руках Алергія на руках
Знову двійка: чи лаяти за погані оцінки? Знову двійка: чи лаяти за погані оцінки?

Залишити коментар:

Залишити коментар
© 6181 Дівчата.in.ua. Копіювання матеріалів сайту можливе лише при активному гіперпосиланні.